Kixbox

Kick Box, diğer dövüş sanatları gibi Uzakdoğu sporu olsa da melez bir yapıdadır. Çin sporu olan karate ile Tayland sporu Muay Thai’nin birleşmesinden doğmuştur. Kick Box’un diğer Uzakdoğu sporları gibi mistik bir gönderimi de yoktur. Popülaritesini Amerika’daki maçlara borçludur.Kick Box, en sert sporlar arasında yer alır.
Teknik olarak çalışmanın yanı sıra sporcunun güçlü olmaya da ihtiyacı vardır. Tekme ve yumruk kullanmayı içeren bir spor dalı olduğu için eldiven, kask ve dişlik gibi malzemelerin kullanımı zorunludur.Kick Box’ta yükselmenin yolu kuşaklardan geçer. Beyaz, sarı, yeşil, mavi, turuncu, açık kahverengi ve koyu kahverengi olmak üzere yedi kuşak bulunmaktadır.
Yeni başlayan bir oyuncu beyaz kuşaktan koyu kahverengi kuşağa yükselmeyi hedefler. Koyu kahverengi kuşaktan sonra ise siyah kuşak gelir. Siyah kuşağın dereceleri ise 10 taneden oluşur. 1. Dan derecesini almak için en az 16 yaşında olmak ve koyu kahverengi kuşağı almak için üzerinden en az 1 yıl geçmiş olması gerekir. 10. Dan derecesini almak için ise en az 57 yaşında olmak gerekir.

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin